Glazbene vijesti

Odabrane skladbe za 18. Večeri dalmatinske pisme u Kaštel Kambelovcu

Ovogodišnji festival Večeri dalmatinske pisme u Kaštel Kambelovcu donosi dvije sjajne glazbene večeri. U okviru prve (23.07.)  bit će proslavljen 15. rođendan klape Sveti Juraj HRM i to na najbolji mogući način – samostalnim koncertom.

Uz njih će nastupiti i dalmatinski tenor, Đani Stipaničev i Tamburaški orkestar Hrvatske radio televizije, pod ravnanjem maestra Siniše Leopolda.

Na ovogodišnjem Kaštelanskom điru (24.07.), drugoj festivalskoj večeri, u konkurenciji će nastupiti će 20 klapskih izvođača s novim, autorskim skladbama.

Već tradicionalno, 18. godinu zaredom, u Kambelovcu će se okupiti ponajbolje domaće klape i to na poljani pored župne crkve Sv. Mihovila, koja se za ovu prigodu pretvara u čarobnu pozornicu pod zvijezdama.

Nove skladbe, koje će biti izvedene na Kaštelanskom điru (abecednim redom):

1.    Aneta (Katica Marinović – Pjero Mirić) klapa Adriaticum
2.    Biće od vode (Ana Parat) klapa Elektrodalmacija (mj)
3.    Da je vratit vrime (Zdenko Knežević – Luči Tukić) klapa Žrnovnica
4.   Dobro ti jutro jedina moja (Nino Treskavica – Branko Slivar) klapa Sveti Florijan
5.    Ispod zvizda (Tatjana Jergan Botunac) klapa Condura
6.    Još me digod bura vrati (Ivo Mikuličin) klapa Skradinke (ž)
7.    Još san jube s tebun sritan (Vicko Dragojević – Pjero Mirić) klapa Subrenum
8.    Kad dođe vrime grubo (Branimir Bubica – Nino Nimac) klapa Sebenico
9.    Kupe i špade (Igor Lokas) klapa Stina
10.  Nedodirljiva (Boris Rogoznica) klapa Kampanel
11.   Ne more srce kontra sebe (Jakša Jelić) klapa Šufit
12.  Otvorija san srce (Zoran Trubić) klapa Grobnik
13.  Prava ljubav (Sveto Kustura) klapa Trogirski kanti
14.  Siti me se moja lipa (Žare Siriščević – Nedo Zuban) klapa Friži
15.  Srce o’ Dalmacije (Jurica Karuza – Branko Medak) klapa Štorija (ž)
16.  Stari Turanj (Josip Bralić) klapa Sveti Jeronim
17.  Šibenski memento (Matija Dedić – Frane Bilić) klapa Maslina i Ivo Pattiera
18.  U vitar (Tomislav Pehar – Eduard Plećaš) klapa Kontrada
19.  Vrati mi osmih (Duško Rapotec Ute) klapa Niko

Van konkurencije:

20.    Slijepi putnik (Matko Šimac) klapa Cambi 

Organizatori pozivaju sve odabrane izvođače da finalne snimke dostave najkasnije do 6. lipnja.

Previous ArticleNext Article

Send this to a friend