Zlatni kadeti se osvetili Španjolcima

Kadetska košarkaška reprezentacija biH pobijedila je sinoć u Vitezu selekciju Španjolske u prijateljskom susretu rezultatom 79:67.
Nakon poraza u Skenderiji, naši zlatni kadeti su u drugoj pripremnoj utakmici ipak svladali Španjolce i spremni odlaze na Svjetsko prvenstvo upravo u Španjolsku.Nakon nepune tri minute igre naši momci imali su 8:0, a onda slijedi 10:0 serija Španjolaca, koji preuzimaju vodstvo. Gosti su s četiri poena prednosti završili prvu četvrtinu, bilo je 24:20. U drugoj dionici su nam Španjolci otišli na dvocifrenu razliku, no uspjeli smo do poluvremena da se vratimo na onih minus četiri s kraja prvog perida igre.Na poluvremenu je rezultat glasio 40:36. Sredinom treće četvrtine naši momci dolaze do novog izjednačenja i u potpunosti se vraćaju u meč. Dobrom igrom u trećoj četvrtini stigli smo do 59:56 vodstva prije posljednjih 10 minuta. Uspjeli smo u zadnjoj četvrtini slomiti Španjolce i doći do pobjede, itekako važne za samopouzdanje pred EP.Najbolji u našim redovima bio je Džanan Musa s 26 poena, pet skokova i šest asistencija, dok je Emir Čerkezović ubacio 15 poena uz sedam skokova, a Sani Čampara 13 poena. Janković je uz 11 poena skupio i devet skokova. Busquets je na drugoj strani bio najefikasniji s 19 poena.

(Izvor: sportsport.ba)