Vitežani se visokom pobjedom približili ostanku u Premijer ligi

Pred oko 2 000 gledatelja, u odličnoj nogometnoj predstavi, NK “Vitez” zasluženo je slavio protiv Drine, rezultatom 4:0.

U prvom poluvremenu su mreže mirovale, iako su plavo bijeli imali nekoliko odličnih prilika. No, drugi dio je bio sasvim druga priča. Prvo je Livančić u 52. minuti načeo mrežu Zvorničana, da bi nakon samo nekoliko minuta Jurić eurogolom povisio prednost na 2:0. Nakon sjajne akcije, domaći u 67. minuti preko Mrkaića dolaze do trećeg gola, a u samom finišu nakon odličnog proigravanja protivničkog igrača, Đerić nesebično šalje loptu Livančiću koji postavlja konačan rezultat.

Trener Karačić je s pravom bio i više nego zadovoljan onim što je njegova momčad prikazala:

U prvom dijelu utakmice smo dominirali i imali tri stopostotne prilike, međutim, nije nas htio gol. U drugom dijelu smo bili izvanredni, postigli prvi zgoditak, dobili samopouzdanje i na kraju i više nego zasluženo pobijedili. Najbitnije je da u ovoj utakmici nismo napravili krivi korak i da idemo k našem cilju koji je opstanak u Premijer ligi. Čestitam Drini na korektnoj igri i želim im sreću u nastavku.

Već je neko vrijeme poznato kako je Drina putnik u niži rang takmičenja, stoga njihov trener Blagojević i nije previše iznenađen današnjim porazom:

Nakon rezultata 4:0 mogu samo čestitati kolegi Karačiću i njegovoj ekipi. Bili su mnogo bolji, nadigrali nas u svim elementima igre i ostvarili realan rezultat. Zadnjih deset dana iz privatnih razloga nisam bio s ekipom, zatekao sam pet povrijeđenih standardnih igrača koji nisu mogli igrati i jedino u tome mogu tražiti neko opravdanje. Još jednom čestitam kolegi Karačiću na zasluženoj pobjedi.

Vitez: Tirić, Jurić, Barić, Šantić, Mrkaić (Kapetan), Livančić, Barišić, Sadiković, Radeljić, Jusufbašić (Đerić), Đurić (Anastasov).

Drina: Erić, Petrović, Ivanović, Ćulibrk, Marković, Majlović, Vasić (Simić), Pečenica, Kuzmanović, Jokić (Torbica), Atić.

Žuti karton: Šantić (Vitez), Jokić (Drina).