Vitez i Željo remizirali, Široki nastavio sa odličnim partijama

Ekipa Širokog Brijega slavila je protiv Čelika u Zenici rezultatom 4:1, dok je Željezničar na gostujućem terenu protiv Viteza osvojio samo jedan bod u 14. kolu Premijer lige BiH.
Vitez je poveo preko Livaje u 24. minuti, što je bila nagrada za bolju partiju u prvom dijelu meča, a Želji je izjednačenje donio Ubiparip u 56. minuti.
Sjajnu formu potvrdio je Široki Brijeg. Ekipa Gorana Sablića je bez problema slavila u Zenici protiv Čelika rezultatom 4:1, što je deseti ovosezonski trijumf Širokobriježana, a deseti poraz ekipe s Bilinog polja.
Sloboda je remizirala sa Krupom rezultatom 2:2. Domaći su imali dva gola prednost. Pogađali su Krpić i Smajić, ali su gosti u finišu zahvaljujući slabim reakcijama domaće odbrane stigli do poravnanja preko Koljića. Tuzlaci su ostali na jednoj ostvarenoj pobjedi na domaćem terenu, a pet susreta su bez premijerligaškog trijumfa.
Mladost je pred svojim navijačima sa 2:1 slavila protiv banjalučkog Borca, gurnuvši tako, prvivremeno, Banjalučane u Ligu za opstanak. Zrinsjki je u Mostaru nadigrao Radnik i slavio rezultatom 3:0.