Tamni oblaci nad Vitezom, ali sjajan rezultat NK Vitez

Nedjelja u Vitezu kišovita i oblačna, ali susret i rezultat na Gradskom stadionu Vitez između NK Vitez i FK Mladost završio je pobjedom naše momčadi od 3:0.
Nogometaši Viteza proigrali su u pravom trenutku i sa visokih 3:0 nadigrali su na svom stadionu ekipu Mladosti iz Doboja kod Kaknja. Nakon što su vezali 15 utakmice bez pobjede, Vitez je slavio dvije uzastopne pobjede i na taj način došao na korak do opstanka u društvu najboljih.
Poveli su domaći u 4. minuti na jedan nevjerovatan način. Mirza Rizvanović postigao je nestvaran autogol koji se rijetko viđa. Vitez je bio konkretniji u ovom susretu i u 30. minuti povećali su svoje vodstvo, a strijelac je bio Zoran Kokot. Konačnih 3:0 postavio je Livančić u 86. minuti susreta.
Vitez u posljednjem kolu mora savladati Olimpik na Otoci kako bi osigurao opstanak u društvu najboljih. Mladost koja već odavno igra bez ikakvog imperativa i motiva dočekuje na svom stadionu ekipu Metalleghea.