Rukometaši vrlo dobrom igrom stigli do nova tri boda

U srijedu su rukometaši Viteza pred domaćom publikom pobijedili Slogu iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja rezultatom 29:25. Bila je to jedna od najboljih predstava Vitežana u posljednje vrijeme. Od samom početka susreta Vitez je nametnuo svoj ritam igre i poveo sa 7:1 te stečenu prednost sigurno čuvao do kraja. Najveću prednost domaći su imali u 46. minuti kada je na semaforu stajalo 23:15. Sjajnu utakmicu u momčadi Viteza odigrali su svi igrači te pokazali da su dometi ove ekipe jako veliki ukoliko nastupaju kompletni i ostavljaju srce na parketu.

Također, Vitežani su pokazali veliko zajedništvo što je publika više puta nagradila gromoglasnim pljeskom. Ekipa Sloge tek je u posljednjih 15 minuta bila ravnopravan protivnik te je tada smanjila zaostatak na 4 gola. Najefikasniji kod Viteza bili su Staničić (8), Todorović (6) i Ljubić (5), dok su kod Sloge najefikasniji bili Hadžijusufović (7), Kasumović (7) i Demirović (5). Kod Viteza su oba vratara odradila vrlo dobro svoj posao, a vrijedi istaknuti da je Ljubičić čak tri puta obranio sedmerac gostima. Vratari Sloge nisu imali svoju večer, jer su Vitežani bili izrazito raspoloženi. U narednom kolu Vitez gostuje kod Čapljine, a Sloga je slobodna.