RK ”Vitez” – RK ”Internacional” 24:20

Rukometaši Viteza osvojili su, u okviru 17. kola Prve lige BiH, na domaćem terenu nova tri boda. Po drugi puta u ovoj sezoni igrači Jadranka Staničića svladali su Rukometni klub Internacional iz Sarajeva. Konačni rezultat nedjeljne utakmice glasio je 24:20 za Vitez koji je cijeli susret bio kvalitetnija ekipa na terenu, a gosti su zahvaljujući isključivo sreći utakmicu završili s pristojnih -4.
Vitežani su na poluvremenu imali prednost 16:7, a u nastavku su smanjili tempo i dopustili gostima da ostvare podnošljiv poraz.

Najefikasniji u redovima Viteza bio je Staničić sa 8 i Čato sa 5, dok je kod gostiju pucački raspoložen bio Ganija sa 11 zgoditaka. Naredno kolo Vitežani gostuju kod Ljubuškog.