14. DRINA Z. 27 7 1 19 22

15. RUDAR P 27 4 8 15 20

16. VELEŽ 27 1 5 21 8

Podsjetimo, Vitez je još u petak, vrlo teško, ali potpuno zasluženo, pobijedio dobru momčad Čelika i tako izborio vrlo dobru poziciju u borbi za ostanak u Premijer ligi.

Domaći nogometaši počeli su utakmicu vrlo nervozno, igrali su borbeno ali neorganizirano i već u šestoj minuti gosti su bili u velikoj prilici takvu igru domaćina i kazniti. Naime, Jevtić je, sudac je tako procijenio,  prekršajem zaustavio Đidića,  svirao je  jedanaesterac  a golman Viteza Živković pročitao je namjeru Popovića i obranio njegov udarac.

Domaćini su prvi put bili u prilici doći u vodstvo u 14. minuti kada je Adilović slabo intervenirao a Livančić golmanov „poklon“ nije pretvorio u vodstvo svoje momčadi. U 30. minuti Mrkaić je u šesnaestercu Čelika bio ometan, činilo se nepropisno je zaustavljen ali sudac ništa nije svirao iako je situacija bila vrlo slična onoj iz 6. minute kada je sudac Mulahasanović svirao najstrožu kaznu. Dvije minute kasnije vrlo opasno su zaprijetili gosti kada je krajnjim naporom, požrtvovno Barić spriječio Đidića da svoju momčad dovede u vodstvo.

Domaća je momčad bila agresivnija, nadmoćnija, bolja, ali nikako nisu uspijevali bolju igru krunisati i golom. No, na veliku radost to im je uspjelo u 42. minuti. Nakon velike gužve pred golom Čelika lopta se odbila do Mrkaića koji ju je s 3-4 metra pospremio u gol za potpuno zasluženo vodstvo svoje momčadi. Smo minutu kasnije Muminović je  iz dobre pozicije, s dvadesetak metara, snažno šutirao preko gola golmana Adilovića.

U drugom poluvremenu Vitežani su u igru krenuli oprezno, a prvi put Vitez je zaprijetio gostujućoj momčadi u 54. minuti kada su Livančić i Đurić kombinatorno  probili desnu stranu a Kapetan s 5 metara nije uspio loptu ubaciti u Adilovićevu mrežu.

Vitežani su veći dio drugog poluvremena bili bolji, više su napadali i imali loptu daleko više u  svom posjedu, a u 76. minuti Mrkaić je bio u prilici utakmicu i riješiti. U tomu ga je, izvrsnom intervencijom,  ulaskom u šut, odbija loptu koja dolazi do Livančića koji sa 16 metara snažno šutira preko gola. Nekoliko minuta kasnije, točnije u 82. minuti, nakon kiksa  vezne linije Viteza, gosti su organizirali brzu kontru a opasnu situaciju uklizavanjem otklonio je Jevti. Lijepu priliku domaća je momčad imala u trećoj minuti sudačke nadoknade, na žalost lijepu akciju Livaje i Đurića mladi Šantić nije uspio pretvoriti u gol.

Za  pobjedu, prije svega, ali i za zalaganje i požrtvovnu igru, gledatelji su burnim pljeskom u svlačionicu ispratili svoje ljubimce.

VITEZ  Gradski stadion. Gledatelja: 1500. Sudac: Adis Mulahasanović Sarajevo (7).

VITEZ: Živković 7,5; Jevtić 7; Muminović 7; Barić 7; Mrkaić 7,5;  Livančić 7,5 (od 85. Livaja -); Novak 7 (od 46. Šantić 7); Barišić 7;, Sadiković 7; Kapetan 7 (od 55. Jurić 7); Đurić 7,5.

Trener: Branko Karačić

ČELIK: Adilović 7,5; Grahovac 6,5; Kazazić 6; Đidić 7,5;  Selimović 7; Kojić 6; Popović 6; Bureković 6,5; Perzer 6 (od 70. Bajraktarević -); Hećo 6,5; Jusić 6.

Trener: Elvedin Beganović