OSVOJENA MEDALJA NA BALKANSKOM PRVENSTVU

Na 22.Balkanskom šampionatu za djecu do 14 godina koje se održavalo u Istanbulu u Turskoj od 19. do 21. maja 2017.godine, učešće je uzelo 11 zemalja I to Turska, Srbija, Makedonija, Slovenija, Crna Gora, Bosna i Hercegovina, Bugarska, Rumunija, Hrvatska, Kosovo i Albanija.

Član karate kluba “MLADOST” Vitez, Haskić Harun je osvojio bronzanu medalju u u kategoriji borbe dječaci 2006 godište -40kg,.

Harun je do medalje došao pobjedivši predstavnika Turske sa 5:0, predstavnika Makedonije sa 5:0 te izgubio od predstavnika Srbije 3:0, da bi u repesažu za treče mjesto pobjedio predstavnika Srbije sa 1:0.

I drugi takmičari našeg kluba su imali zapažene rezultate.

Šef stručnog štaba , g-din Aldin Adilović je zadovoljan rezultatom na ovom prvenstvu te uputio je iskrene čestitke reprezentaciji BiH koja je u ukupnom plasmanu zauzela visoku drgu poziciju iza domaće reprezentacije iz Turske.