Novi uspjesi članova KK “Mladost” Vitez

Na 9. Otvorenom karate prvenstvu “Ilidža 2014”, koje je održano proteklog vikenda, sudjelovalo je 86 klubova i 1025 takmičara iz 5 zemalja i to BiH, Hrvatske, Srbije , Crne Gore i Makedonije. Turnir je bio izbornog karaktera za pionire i seniore. Karate klub „ MLADOST „ Vitez nastupio je s 11 takmičara  i to 10 pionira i jednom seniorkom koji su osvojili pet zlatnih i tri brončane medalje. Zlatne medalje su osvojili Tuco Elma, Varupa Nedžmina, Hurem Adnan, Bektaš Nedim i Patković Atif, dok su se brončanim medaljama  okitili Zenira Bektaš u seniorskoj kategoriji, te Hana Smajlović i Haris Sarajčić u pionirskoj kategoriji. Šef stručnog štaba KK „ MLADOST“ Vitez, Adilović Aldin, je naglasio da je zadovoljan ovim rezultatima, jer su njegovi takmičari na ovom izbornom turniru na kojem je nastupio veliki broj kvalitetnih takmičara, osvojili dodatne bodove za ulazak u pionirsku reprezentaciju, te se nastupom samo pionirske ekipe i jednom seniorkom plasirali na 9. mjesto s osvojenih 18 bodova od ukupno 86 klubova.