NK ”Ecos Vitez” – NK ”Iskra” 1:0

Nogometaši Ecos Viteza u okviru 25. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine stigli do pobjede rezultatom 1:0 protiv gostiju iz Bugojna. Pobjeda je ostvarena teže od očekivanog iako su Vitežani cijeli susret bili kvalitetniji suparnik na terenu. Na prvi pravi potez napadača Ecos Viteza čekali smo do 45. minute kada je Livaja sjajno probio lijevu stranu obrane Iskre, ali vratar gostiju Mičić šalje loptu u korner. U drugom dijelu nastavljaju se jalovi napadi Ecos Viteza. Uglavnom su to bili udarci sa ruba kaznenog prostora koje je Mičić sigurno skupljao u svoje naručje. Ipak, u 58. minuti utakmice Karić nakon velike gužve u kaznenom prostoru Iskre loptu šalje u mrežu i postavlja kasnije će se ispostaviti konačni rezultat 1:0.

U nastavku susreta vrijedi spomenuti tri detalja. U 62. minuti Muratović sjajnom solo akcijom izlazi sam pred Mičića ali slabo šutira. Drugi trenutak je isključenje gostujućeg trenera Smajića zbog prigovaranja sucu Hasiću. Konačno treći bitan trenutak je lijepa prigoda za goste da kući odu sa jednim bodom koju u ”vjetar” šalje Burina u 87. minuti. U narednom kolu Ecos Vitez gostuje kod izravnog konkurenta za opstanak ekipe Jedinstva u Bihaću.