Larisa Cerić osvojila broncu na Svjetskom kupu u Miamiju

Bosanskohercegovačka reprezentativka u džudou Larisa Cerić osvojila je treće mjesto na Svjetskom kupu za seniorke, održanom proteklog vikenda u Miamiju (SAD). Aktualna svjetska juniorska prvakinja i najbolja bh. sportašica je u veoma jakoj konkurenciji nakon tri pobjede i jednog poraza došla do prvih bodova za osvajanje norme za Olimpijske igre u Londonu 2012.

U prvoj borbi članica Džudo kluba Bosna za protivnicu je imala iskusnu Portorikanku Melissu Mojca koju je pobijedila rezultatom 10:0. U drugom meču pobijedila je domaću predstavnicu Toni Geiger, dok je u trećoj polufinalnoj borbi poražena od Brazilke Nunes Rochele. U meču za brončanu medalju Cerić je pobijedila, također, predstavnicu Brazila Rafaelu Nitz. Svjetski kup je jedno od više službenih natjecanja, uz Grand Prix i Grand Slam, na kojima se sakupljaju bodovi za svjetsku rang ljestvicu, s koje se izravno kvalificira za nastup na Olimpijskim igrama 2012. Već za dva tjedna Larisa Cerić bi trebala nastupiti na Svjetskom prvenstvu za seniorke u Tokiju, ali zbog kroničnog problema nedostatka financija Larisin nastup je upitan.