Lana Pudar osvojila svjetsku broncu! – ”Imala sam podršku kao nikada do sada, ova medalja je posebna”

Lana Pudar je osvojila broncu s vremenom 2:07.92. Zlato je otišlo u ruke Laure Stephens s vremenom 2:07:35, dok je srebro osvojila Dankinja Helena Rosendah Bach s vremenom 2:07:44.

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je treće mjesto na Svjetskom prvenstvu u vodenim sportovima koje se održava u katarskoj Dohi.

Pudar je na natjecanje stigla s manjom ozljedom ramena zbog koje je otkazala nastup u disciplini 100 metara delfin. Ipak, nastupila je u svojoj omiljenoj na 200 metara delfin i došla do finala gdje je nastupila s još sedam rivalki.

Sajna bh. plivačica zauzela je treće mjesto i osvojila svjetsku broncu, što je najveći uspjeh u karijeri mlade Mostarke.

Nakon velikog uspjeha Lana se obratila bh. javnosti, a posebno hvala uputila je svim navijačima.

“Prije nego kažem išta vezano za utrku moram se zahvaliti od srca svim ljudima koji su bili na bazenu i pružili mi ogromnu podršku. Hvala i svima koji su mi poslali veliki broj čestitki i poruka. Puno mi znači što sam imala veliku podršku na bazenu, kao nikada do sada”, rekla je Lana.

Mostarska plivačica se potom se osvrnula i na samu utrku: Što se tiče same utrke na natjecanje sam došla bez očekivanja zbog problema i poteškoća koje sam imala na pripremama. Ova medalja jeste posebna i daje mi veliki motiv za daljnji rad. Ono glavno je tek ispred mene i vidjet ćemo što naredni period donosi. U svakom slučaju mnogo rada”.

Ja sam Lana, a u Bosni me zovu zlato, bravo Lana, ponos si Bosne i Hercegovine.