Košarkaši poraženi u Posušju

U derbiju prvenstva u kojem su se sastali prvoplasirana ekipa na tabeli A1 lige Herceg-Bosne KK ”Posušje” i drugoplasirana ekipa na tabeli HKK ”Vitez” slavio je domaćin rezultatom 74:70. U dosta nervoznoj utakmici sa puno pogrešaka domaćini su slavili ponajprije zbog nadmoći u skoku, te katastrofalnoj drugoj četvrtini Viteza.

Iako se na poluvrijeme odlazi rezultatom 44:29 u korist domaćina, nakon poluvremena Vitez je iz minute u minutu smanjivao prednost da bi 16 sekundi prije kraja imao napad za pobjedu pri rezultatu 72:70 za domaćina. Međutim, svirano je pogrešno vođenje Ivanu Šeri što je bio kraj nadanja za Vitežane. Najbolji kod domaćina bili su Keser sa 20 poena, te Rezo i Begić koji su postigli po 13, dok su se kod Viteza istakli odlični Šero (27 poena), te kapiten Palavra sa 23 postignuta poena. Svakako da je u ovome susretu izostao učinak Križanovića koji je ubacio svega 6 poena.
Sljedeće kolo košarkaši Viteza dočekuju Grude, što će ponovno biti derbi koji će odlučiti o drugom mjestu na prvenstvenoj ljestvici.
KK POSUŠJE – HKK VITEZ 74:70