KK Mladost Vitez prvi na izbornom karate turniru “BH Sarajevo open”

U subotu 06.04.2024. godine održan je turnir BH SARAJEVO OPEN za pionirsku selekciju gdje je nastupalo 99 klubova i 835 takmičara.Turnir je bio izbornog  karaktera  za odlazak reprezentacije na Balkansko prvenstvo za djecu, koje će se održati ove godine u Turskoj.

Drugi dan , u nedjelju 07.04. 2024 održao se i kontrolni turnir za kadete, juniore I U21 seniore.

Takmičari karate kluba „Mladost“ Vitez su prvi dan takmičenja  osvojili 9 medalja i to  šest zlatnih, jednu srebrenu i dvije bronzane medalje, gdje su u ukupnom plasmanu od 99 klubova, zauzeli visoko prvo mjesto.

Zlatne medalje u kategoriji kate  su osvojile Adilović Zahra I Livnjak Iman ,dok su se u borbama zlatnim medaljama  okitili Gudelj Marija , Adilović Hamza, Adilović Zahra i Mangić Nejla. Srebrenu medalju je osvojila Hidić Nasiha u kategoriji borbe , a bronzanim medaljama su se okitili Viteškić Ilham i Pezer Esma također u kategoriji borbi.

Hidić Husein i Ahmić Fatima su imali zapažen rezultat i zauzeli su visoku petu poziciju.

Šef stručnog štaba, Aldin Adilović, zadovoljan je nastupom svojih pionirskih takmičara  te činjenicom da je klub od ukupno 99 prijavljenih klubova zauzeo visoku prvu poziciju i potvrdio kontinuitet i titulu najboljeg u dječijim kategorijama poslje Federalnog prvenstva. Ovo je bio izuzetno važan nastup pred Državno prvenstvo,ali i ulaznica takmičarima u rerezentaciju BIH i nastup na Balkanskom prvenstvu za djecu 2024.

Poslje navedenog Državnog prvenstva nadamo se velikom broju reprezentativaca BiH koji će biti upravo iz našeg kluba-poručili su iz KK Mladost Vitez.