Karačić: Prvih 40 minuta utakmice najbolje odigranih od kada sam ja trener

U subotu je pred oko dvije tisuće gledatelja Vitez u sjajnoj nogometnoj predstavi savladao Slaviju rezultatom 2:0.

Vitežani su od prve minute krenuli odlučno, što pokazuje i činjenica kako je već u prvoj minuti Vitez poveo golom Novaka. Mogla je Slavija u samom finišu prvog poluvremena izjednačiti rezultat kada veliku šansu nije iskoristio Spalević kojem je penal sjajno obranio Živković.

Momčad Viteza je i u drugom poluvremenu nastavila svoju dominaciju čiji je plod bio gol Livančića u 58. minuti, čime su bile riješene sve dileme oko pobjednika.

Nakon utakmice su se medijima obratili treneri oba tima.

Trener gostujuće momčadi, Milko Đurovski, svjestan je zaslužene pobjede domaćina:

Prvo bih čestitao domaćinima na zasluženoj pobjedi i želim im sreću dogodine jer vjerujem kako će i tada biti u društvu najboljih. Vitez je od samog početka krenuo napadački i vidjelo se kako žele pobjedu. Mi nismo imali nekih prilika, sem tog penala koji smo promašili. Ne mogu ništa zamjeriti svojim igračima, trudili su se koliko su mogli. Međutim, Vitez je odigrao fenomenalnu utakmicu i zasluženo pobijedio.

Šef stručnog stožera domaćih, Branko Karačić, nije krio zadovoljstvo onim što je njegova momčad prikazala protiv Slavije:

Bila je ovo vrlo teška utakmica s psihološkog stanovišta, kako za nas, tako i za goste. Međutim, moji dečki su prvih 40 minuta odigrali najbolje od kada sam ja trener. Vrlo odlučno, hrabro, dominantno, na neki način i mirno, stvarali su situaciju na terenu koja nam je odgovarala. Nažalost, nismo realizirali mnogobrojne prilike nakon kojih bismo imali i više golova prednosti. Sigurno je kako smo tražili taj drugi zgoditak nakon kojeg smo dobili mirnoću i utakmicu priveli kraju. Mislim kako moji dečki apsolutno zaslužuju sve čestitke i nadamo se onome što svi želimo, a to je ostanak u Premijer ligi. Na kraju bih se zahvalio i našim navijačima koji su danas bili dvanaesti igrač Viteza.“

Ovom pobjedom Vitez je, skoro pa sigurno, osigurao opstanak u BHT Premijer ligi Bosne i Hercegovine. Ostala je samo još jedna prepreka, utakmica posljednjeg kola protiv Borca iz Banja Luke.

Vitez: Živković, Jevtić, Barić, Barišić, Sadiković, Muminović, Livančić (Livaja), Novak (Jurić), Šantić, Mrkaić, Đurić (Kapetan).

Slavija: Lučić, Ristić, Marušić, Spalević, Bošković, Grujičić, Čomor, Arsenijević, Papaz (Simović), Marković (Zeba), Barić (Pušara).

Žuti karton: Barišić, Jevtić, Muminović (Vitez), Grujičić (Slavija).