Izvješće s utakmice RK „ Borac „Travnik i RK „ Velež „ Mostar

U okviru XIV. kola Prve lige RS BIH –Grupa Jug, rukometaši travničkog „Borca„ poraženi su od ekipe RK „Velež„ iz Mostara rezultatom 28:30, poluvrijeme 12:15. Rukometaši „Borca„ na samome početku utakmice imali su blagu prednost, nakon čega igrači „Veleža„ preuzimaju inicijativu i uz nekoliko vanjskih šuteva preuzimaju igru i prelaze u vodstvo. Igrači „Borca„ uspijevaju sredinom prvog poluvremena sustići prednost gostujeće ekipe i izjednačiti, ali iskusniji igrači „Veleža„ nisu dozvolili da rukometaši „Borca„ ugroze njihovu prednost. Na poluvrijeme otišlo se s prednošću od tri zgoditka razlike igrača RK „Velež„ iako su igrači „Borca„ u nekoliko navrata pokazali da se ravnopravno mogu boriti s favoriziranim „Veležom„.

U drugom poluvremenu igrači travničkog „Borca„ agresivnom obranom i boljom realizacijom u napadu dolaze do izjednačenja. U tim trenutcima do izražaja dolazi iskustvo gostiju koji uspijevaju u ključnim momentima da se obrane i brzom realizacijom u napadu ponovo povedu s tri gola razlike što je bilo dovoljno za pobjedu protiv mlade ekipe RK „Borac„. U ekipi „Borca„ istaknuo se s 8 postignutih golova Adnan Bevrnja, dok kod RK „Velež„ najbolji pojedinac bio je Sapuh Nedžad s 8 postignutih golova. U narednom, XV kolu Prve lige RS BIH- Grupa Jug,  RK „Borac„ Travnik gostuje kod ekipe RK „Igman„ Ilidža.