27 medalja za karate klub „Mladost“ Vitez u III. kolu kantonalne karate lige u Bugojnu

Ovog vikenda odigrano je treće kolo kantonalne karate lige SBK/KSB za 2019. godinu.

Turnir je održan u organizaciji karate kluba „Master“ Bugojno, a sudjelovalo je više od 350 natjecatelja iz 18 klubova.

Članovi Karate kluba „Mladost“ Vitez su osvojili 27 medalja i to 5 zlatnih, 9 srebrenih i 13 brončanih, te u ukupnom poretku zauzeli visoko treće mjesto s osvojenih 39 bodova.

Zlatne medalje osvojili su Belmin Spahić, Ajdin Sivro, Danijel Strukar, Dominika Maleš i Harun Haskić. Srebrene medalje su osvojili Elmedin Sivro i Ema Bešić u katama, Harun Redžić, Husein Selava, Monika Kozina, Edna Jusufbašić, Nadja Žigonja, Azra Subašić i muška kadetska ekipa, dok su se brončanim medaljama okitili Salih Mujkić i Monika Kozina u katama, Armina Smajić, Azra Mujkić, Emin Hidić, Muhamed Žigonja, Luka Šapina, Rijad Bektaš, Ahmed Mahmutović, Melani Hurem, Berina Hurem, muška pionirska i ženska pionirska ekipa u borbama.

Šef stručnog štaba Aldin Adilović zadovoljan je postignutim rezultatima  i plasmanom koje njegovi natjecatelji ostvaruju na svakom nastupu na kojem se pojave, a naročito zbog toga što je na ovoj kanatonalnoj ligi nastupila podmlađena ekipa karate kluba „Mladost“ Vitez.