SVLADALI SLOBODU 3:0 – Radnik osvojio Kup BiH

U Bijeljini je odigran uzvratna utakmica finala Kupa Bosne i Hercegovine, a Radnik je na kraju osvojio povijesni naslov, pobijedivši goste s 3:0.

Nakon 1:1 u Tuzli, borba u finalu Kupa nastavila se u Bijeljini, ali je Radnik zasluženo proslavio veliki uspjeh – naslov i plasman u Europu, javlja sportsport.ba.

Izabranici Slavka Petrovića su dogurali do samog kraja, iako su ih mnogi davno otpisali. U petoj minuti je pao prvi pogodak na današnjoj utakmici. Dušan Hodžić je s nekih 18 metara prizemnim udarcem matirao Pirića i to je bilo presudno za goste iz Tuzle, koji su jednostavno bezvoljno odigrali ostatak utakmice. U prvom dijelu jako loša utakmica, Radnik je bio bolji, Sloboda očajna, ali u nastavku su crveno-crni krenuli na sve ili ništa i dobili su – ništa.

Husref Musemić je odmah na poluvremenu umjesto Krpića u igru poslao Ahmetovića. Upravo Musemić je zbog prigovora isključen u 53. minuti i to je samo dodatno otežalo Slobodi u nastavku utakmice. Sve je bilo riješeno u 64. minuti.

Nakon ubačaja s desne strane iz slobodnog udarca, Obradović šutira, brani Pirić, no odbija loptu na glavu Memiševića, koji je bio precizan za 2:0. Konačnih 3:0 postavlja sjajni Memišević u 87. minuti nakon školske kontre domaće ekipe.

Današnjom pobjedom Radnik je stigao do prvog trofeja u klupskoj povijesti, Sloboda i u trećem finalu Kupa poražena, te će se na kraju zadovljiti samo Europom, iako je u jednom trenutku bila blizu duple krune. Ovim uspjehom Radnika, Sarajevo je ostalo bez plasmana u Europu.