Zmajevi pobjedom nad Crnom Gorom promovirani u elitnu ligu!

Bosna i Hercegovina pobijedila je u Zenici Crnu Goru 1-0 čime je kolo prije kraja osigurala prvo mjesto u skupini 3 Lige B, a to ujedno znači igranje u elitnom razredu iduće sezone.

Utakmicu je odlučio pogodak iz voleja Demirovića, nakon ubačaja Edina Džeke, u nadoknadi prvog poluvremena, a Bosna i Hercegovina je pobjegla baš Crnogorcima na nedostižna četiri boda prednosti. Prethodno je u 31. minuti Ermedin Demirović postigao gol nakon ubačaja Miroslava Stevanovića, ali je nakon provjere VAR poništio pogodak zbog zaleđa.

Utakmica je odigrana na krcatom Bilinu Polju, a navijači obje reprezentacije potrudili su se da sve prođe u fer i sportskom nadmetanju.  Slijede Finci i posljednji Rumunji koji su u Helsinkiju odigrali 1-1. Finci su poveli golom Pukkija u 12. minuti, ali je u 52. izjednačio Tanase.