Sport

Zapažen nastup KK Mladost Vitez na 29. Grand prix Croatia 2020

Od 17. do 19.siječnja 2020.godine u Samoboru je održano najače karate prvenstvo u ovom dijelu Evrope na kojem je sudjelovalo oko 2000 takmičara iz 284 kluba i 24 države.

Treći dan takmičenja, to jest u nedjelju,devet takmičara karate kluba „Mladost“ Vitez  startalo je s novom sezonom takmičenja na ovom prestižnom turniru.

Muhamed Žigonja je osvojio bronzanu medalju, dok je Belmin Spahić izgubio za ulazak u finale  kao i u borbi za treće mjesto.

Takmičar  Luka Šapina  je izgubio u repesažu za treće mjesto, dok su ostali  takmičari imali zapažene nastupe.

Moramo napomenuti da su zbog velikog broja prijavljenih takmičara takmičari KK Mladost Vitez nastupali su tek u periodu od 21,30 do 00,00h, te da su noć prije proveli u putu, što im je dodatno otežalo nastupe.

Šef stručnog štaba karate kluba „Mladost“ Vitez,Aldin Adilović  je zadovoljan sa nastupima svojih takmičara uzimajući u obzir umor, iscrpljenost i samu satnicu nastupa te je naglasio da je ovo ipak jedna mlađa, manje iskusna takmičarska ekipa  od koje u budućnosti očekuje velike rezultate i uspjehe.