Sport

Uz poruku ‘Spasite viteški nogomet’ nogometaši Viteza svladali Goražde!

Iako je rezultatska neizvjesnost trajala sve do zadnjeg sudačkog zvižduka, nogometaši NK Vitez su nadigrali svoje goste iz Goražda u svim elementima nogometne igre.

Gol odluke postigli su u 16 minuti kada je Stjepan Badrov lijepo prošao po desnoj strani, izvrsno centrirao a snalažljivi i dobro postavljeni centarfor Goran Kušljić glavom pogodio desni kut nemoćnog gostujućeg golmana Darjana Matovića. Gosti iz Goražda tijekom cijeloga susreta nijednom nisu ozbiljnije ugrozili gol golmana Viteza Aleksandra Živkovića koji je u 85. minuti zamijenjen zbog ozljede izazvane neopreznim startom igrača Goražda Mirze Čehaje. Zbog tog neopreznog i opasnog starta inače nesigurni sudac Elvir Mujić iz Banovića kaznio ga je, opravdano, drugim žutim kartonom pa je gostujući napadač završio u svlačionici, a na golu Viteza priliku je dobio pričuvni vratar Filip Perković. Uz malo više sportske sreće i spretnosti napadača Vitežani su mogli izvojevati uvjerljiviju pobjedu i osloboditi brige i straha svojih navijača za konačan ishod koje je trajalo sve do kraja susreta. Jer, pogodili su Vitežani gredu (Ivan Jurić u 42. minuti)i vratnicu (Kušljić u 47. minuti). Izvrsnu priliku propustio je Ivan Jurić u 59. minuti na dodavanje Stjepana Badrova, a sudac Mujić je na intervenciju pomoćnika Fikreta Bačića iz Lukavca u 70. min. poništio je, čini se, čist gol koji je postigao Kuljušić. Domaća momčad je imala još nekoliko (polu)prilika, a gosti, iako u polju i nisu igrali loše, pred golom Vitežana bili su potpuno bezopasni. Domaća je momčad na teren istrčala s majicama na kojima je pisalo: Spasimo viteški nogomet. Na taj su način željeli upozoriti sportsku javnost i nadležne općinske strukture na, kako kažu, maćehinski odnos prema ovom najpopularnijem viteškom sportskom kolektivu, što je i razlog da je neopozivu ostavku podnio predsjednik kluba Vlatko Kafadar. Sudačka trojka nije dobro obavila svoj zadatak, griješili su i pogrešno procjenjivali određene situacije, a poništeni gol domaće momčadi, na njihovu sreću nije utjecao na konačan ishod susreta. Domaća momčad nastupila je u sastavu: Živković – (od 85. Perković-), Šantić 7, Badrov 7, G. Jurić 7, Hasanović 6,5, Imamović 6,5, I. Jurić 7 (od 67. Vidović 6,5) Tabaković 6,5, Kušljić 7,5, Pranjković 7, Dedić 6,5 (od 80. Jurčević -). Trener: Mario Čutuk.

Rezultati 18. kola Prve nogometne lige FBiH: Jedinstvo – Omladinac 9:0, Iskra – Branitelj 2:0, Rudar – Bratstvo 1:0, Čapljina – Krajišnik 4:0, Budućnost – Orašje 1:1, Gradina – Krajina 3:0, Vitez – Goražde 1:0 i UNIS – Famos SAŠK Napredak 2:0.