Uspješni viteški košarkaši

U okviru 10. kola A1 košarkaške lige “Herceg-Bosne”, u velikom srednjobosanskom derbiju između košarkaša Busovače i Viteza, publika je imala priliku uživati u odličnoj utakmici, koja je na koncu, apsolutno zasluženo otišla na stranu Vitežana. Viteški košarkaši uložili su prilično truda da bi na slavili pobjedu 80:73.

Prva četvrtina završena je rezultatom 19:15 u korist Viteza, dok se na poluvrijeme odlazi s jednim poenom prednosti domaćih igrača. Igrači Busovače su uz potporu publike na koncu treće četvrtine imali prednost 51:47, međutim u posljednjoj četvrtini odličnu igru kod Viteza pruža Križanović i pogađa 5 trica, a uz trice Dedića i Bambura Vitežani ome neugodne Busovljake i dolaze do devete pobjede u prvenstvu, rezultatom 80:73. Poseban doprinos u pobjedi Viteza dali su Križanović, koji je i prelomio utakmicu u zadnjoj četvrtini, ostvarivši učinak od 21 poena i 10 skokova, te sjajno pojačanje Bambur koji je uz 23 poena pridodao i 11 skokova. Iako nije bio raspoložen u napadačkom dijelu kapetan Palavra je ostvario odličan obrambeni doprinos osvojivši 10 lopti. Uz to je i dodao 9 poena, te 6 asistencija. Standardno dobri su bili i Dedić sa 13 poena, te Blaškan ubacivši 8 poena i pritom dodavši 7 skokova. Iz HOKK „Vitez“ su istaknuli i sjajnu potporu navijača kojih je u Busovači bilo tridesetak. U narednom kolu na rasporedu je se veliki derbi A1 lige Herceg Bosne, u kome se sastaje prvoplasirana ekipa Viteza, te drugoplasirano Posušje. Iz HOKK „Vitez“ naglašavaju kako se nalaze u vrlo ružnoj situaciji, jer nemaju domaćeg terena za odigravanje te utakmice. „Domaću utakmicu ćemo igrati u drugom gradu, jer u našem dvorana nema grijanje“, ističu u HOKK „Vitez“. Dodajmo kako su predkadetska i kadetska selekcija HOKK “Vitez” ostvarile su nove pobjede u košarkaškoj ligi mladih KS H-B. Ovaj put naši mladi košarkaši bili su bolji od izabranih selekcija KK “Livno”. Predkadeti su slavili pobjedu rezultatom 58 – 49, dok je kadetska selekcija slavila rezultatom 97 – 42. Najbolji pojedinci u našoj predkadetskoj selekciji bili su Stjepan Matić postigavši 24, te Darko Bajo koji je ubacio 12 poena. Kod kadeta najraspoloženiji su bili Krešo Sluganović sa 27, Filip Ivanković 25, te Antonio Kovač koji je ubacio 24 poena. Ovim pobjedama naše omladinske kategorije zadržale su se pri vrhu ljestvice košarkaške lige mladih KS H-B.  Naredno kolo mladi košarkaši Viteza dočekuju ekipu HKK “Zrinjski HT” Mostar, što će ujedno biti i derbi kola.