Uspjeh Vitežana na 19. Seniorskom prvenstvu BiH

Velika Kladuša bila je domaćin 19. Seniorskog prvenstva BiH, koje je održano u subotu, 10. ožujka 2012. godine, a na kojem su viteški karataši ostvarili veoma zapažene uspjehe.

Karataši Viteza odličnu formu su potvrdili osvajanjem dvije brončane medalje u borbama. Brončane medalje su osvojili Ivan Tadić  u kategoriji -60 kg i Martina Kolak u kategoriji -50 kg. ”Ovo je svakako izvrstan rezultat uzme li se u obzir da se radi o seniorskom prvenstvu i da su medalje osvojili natjecatelji koji su tek napunili 18 godina i ovo im je prvi nastup na seniorskom prvenstvu”, izjavio je  glavni trener Karate kluba „Vitez“, Željko Topalović – Berija, izražavajući zadovoljstvo ostvarenim rezultatom svojih natjecatelja, koji su temeljem postignutih rezultata pozvani na širi popis muške, odnosno ženske seniorske reprezentacije BiH. Značajan uspjeh na seniorskom prvenstvu BiH ostvario je i Karate klub „Mladost“ iz Viteza, koji je na ovom prvenstvu osvojio 4 medalje, od čega jednu zlatnu, dvije srebrne i jednu brončanu. U kategoriji kata prvo mjesto, odnosno zlatnu medalju za karate klub „Mladost“ osvojila je Amina Adilović, dok su srebrne medalje u katama osvojili ženski karate tim Mladosti i Zenira Bektaš. Brončanu medalju osvojila je Hajrija Tuco u kategoriji borbe +59 kg. Šef stručnog stožera KK „Mladost“ Vitez, Aldin Adilović, je rekao kako je prezadovoljan postignutim rezultatima njegovih boraca te naglasio da sedam reprezentativaca iz KK „Mladost“ tijekom ovog mjeseca očekuje nastup na Balkanskom prvenstvu, koje se održava u Crnoj Gori, a s kojeg očekuju odlične rezultate. Članovi Karate kluba „Mladost“ zabilježili su još jedan veliki upjeh, ovoga puta na državnom prvenstvu za djecu od 11 do 14 godina. Navedeno prvenstvo održano je u Velikoj Kladuši 11. ožujka, a sudjelovalo je 490 natjecatelje iz 61 kluba s područja cijele BiH. Na ovom prvenstvu natjecatelji KK „Mladost“ Vitez su postigli izvandredne rezultate i osvojili titulu apsolutnog pobjednika, osvojivši 32 boda i 15 medalja, među kojima sedam zlatnih, četiri srebrne i 3 brončan. Zlatne medalje za karate klub „ MLADOST „ Vitez u kategoriji kata osvojili su Belma Haskić, Amila Grahić, Lamija Kajmak, te muški ekipni kata tim. U kategoriji borbe zlatne medalje osvojili su Edin Peskić, Nedim Bektaš i Arnes Zahirović.Srebrne medalje u katama su osvojili Adnan Hurem i muški kata tim, dok su srebrne medalje u borbama osvojili Semin Tuco i Adnan Hurem.Bronačanu medalju u katama je osvojio Nedim Bektaš, dok su brončani u borbama bili Haris Sarajčić i Mevludin Đidić.