Sport

U Zenici održano Federalno karate prvenstvo za kadete, juniore i U 21 seniore

Proteklog vikenda, u Areni “Husejin Smajlović”, uspješno je organizirano Federalno karate prvenstvo za kadete, juniore i U 21 seniore.

Domaćin natjecanja bio je Karate klub “Čelik”, a organizator Karate savez Federacije BiH. Na Prvenstvu je nastupilo 360 natjecatelja iz 64 kluba.

Dobar nastup imao je i Karate klub „MLADOST“ Vitez, koji je nastupio sa sedam natjecatelja i osvojio tri medalje i to jednu zlatnu i dvije brončane.

Zlatnu medalju osvojila je Elma Tuco u kategoriji borbe U-21 seniorke -50kg, dok su se brončanim medaljama okitili Munib Dedović u kategoriji borbe U21 seniori +84 kg i Nedžmina Varupa u kategoriji borbe juniorke +59kg.

“Bio je ovo odličan test nakon duže pauze pred Državno prvenstvo, a natjecatelji su već počeli s dodatnim treninzima i pripremama”, kazao je šef stručnog stožera Karate kluba “Mladost“ Vitez, Aldin Adilović, dodajući kako je zadovoljan postignutim rezultatima. Svim osvajačima medalja na Federalnom Prvenstvu uputio je iskrene čestitke.