Sport

U Vitezu održana druga utrka “Škoda XC lige”

Domaćin je bio BK “Vitez” a utrka je, sada već tradicionalno, održana na lokalitetu Gradina, u neposrednoj blizini grada. Za razliku od prošlogodišnje utrke kada je kiša prijetila da pokvari ugođaj, ovaj put vrijeme je bilo naklonjeno organizatorima. 

No jako sunce nije baš pogodovalo takmičarima, pa je utrka bila prilično iscrpljujuća. Dužina staze je, prema pravilniku UCI i Biciklitičkog saveza BiH bila različita za kategorije, pa su mlađi kadeti vozili dva kruga dužine 3,7 kilometara, a oni najbolji, takmičari u kategoriji Elite punih šest krugova.

Nije bilo lako voziti “punim gasom” na suncu koje prži cijelih 22,2 kilometra, pa ipak najuspješniji takmičar, Goran Cerović iz BK Pljevlja (Crna Gora) stazu je odvezao u vremenu 1:14:43. Najbolji bosanskohercegovački takmičar bio je Aleksa Crnčević (1:18:02) svega dvije minute ispred trećeplasiranog Muhameda Osmanagića kojem je “pobjegao” za svega dvije i po minute.

U ženskoj kategoriji neprikosnovena je bila naša najbolja takmičarka, prvakinja Balkana, Lejla Tanović koja je utrku završila čak trinaest minuta brže od drugoplasirane Maje Ena Ljuba iz “BK Faust Vrančić” (Hrvatska), a prema izjavi njenog trenera nije vozila u najžešćem tempu.

Kao i obično prisutni gledaoci su mogli uživati u vještini, borbenosti i zalaganju takmičara, a ujedno i pogledati novitete brenda “Škoda” koji je oficijelni pokrovitelj Premijer XC lige.

U ostalim kategorijama rezultati su sljedeći:

Mlađi kadeti
1. Siniša Lukić, Austronet procycling, 28:19:00
2. Adem Kolak, BK Kladanj, 34:40:00
3. Kerim Beća, BK Pedala Žepče, 38:01:00

Kadeti
1. Ivan Deronja, BK Livno, 42:47:00
2. Luka Vila, BK Mostar, 45:30:00
3. Amar Mašić, BK Daj krug Bihać, 46:41:00

Juniori
1. Goran Đermanović, BK Adria mobil, 54:21:20
2. Andrijan Turšnek, Austronet procycling, 55:03:00
3. Amor Mašić, Austronet procycling, 59:13:00

Veterani A
1. Goran Stijak, BK Kastel, 58:17:00
2. Antonio Erceg, BK Faust Vrančić, 1:01:23
3. Anton Odak, BK Široki brijeg, 1:04:58

Veterani B
1. Adnan Derlić, BK Pedala, 29:36:00
2. Kristijan Rajković, BK Vitez, 33:48:00

Veterani C
1. Mirsad Čizmić, BK Cazin, 34:29:00
2. Sejad Salkić, BK Cazin, 41:29:00

Žene
1. Lejla Tanović, BBK Puls, 44:07:00
2. Maja Ena Ljuba, BK Faust Vrančić, 57:09:00
3. Jelena Vukosavljević, BK Laktaši, 1:01:18

 

 

(Izvor:klix.ba)

Previous ArticleNext Article

Send this to a friend