Sjajna Iman novi je ponos BiH! Mlada plivačica slavila u Beogradu

Četrnaestogodišnja plivačica Iman Avdić pobijedila je na međunarodnoj trci u Beogradu gdje je osvojila prvu medalju za našu zemlju na ovom takmičenju.

Glavni grad Srbije je od 15. do 17. ovog mjeseca domaćin Comen cupa 2021., gdje se najbolje djevojčice mlađih uzrasta nadmeću u plivanju.

Sjajna Iman Avdić danas je pobijedila u utrci na 400 metara mix, a ujedno je i srušila rekord Bosne i Hercegovine u ovoj disciplini.

Ona je trku završila vremenom s 4:58.24, čime je za nešto više od dvije sekunde bila brža od predstavnice Turske, Belis Sakar, koja je dionicu isplivala za 5:00.70. Treće mjesto je pripalo još jednoj Turkinji, a riječ je o Defne Tanig, čije vrijeme je bilo 5:01.90.

Iman Avdić iza sebe ima mnoštvo medalja, a članica je plivačkog kluba “Sport Time” iz Sarajeva i nije isključeno da po uzoru na nešto stariju Lanu Pudar i nju uskoro gledamo na nekoj od narednih Olimpijada.