Rukometni vikend u Vitezu

U Vitezu je jučer održano juniorsko prvenstvo Rukometnog saveza Herceg-Bosna za djevojke, a domaćin je bio ŽRK ”Vitez”. Publika u Vitezu mogla je uživati u izvedbama više od 100 mladih rukometašica, koje su došle iz šest klubova. Nakon odigranih devet utakmica, sasvim zasluženo, pokal za najbolje pripao je HŽRK Ljubuški, sastavu koji je u finalnom ogledu bio bolji od HŽRK Katarina.

Viteške rukometašice u dvoboju za peto mjesto poražene su od HRK Kosača (13:20), te su premijerno juniorsko natjecanje završile na posljednjem mjestu. U borbi za brončano odličje, Grude Autoherc bile su bolje od rukometašica Delminiuma iz Tomislavgrada rezultatom 20:18. Finale između Ljubuškog i Katarine ponudilo je mnoštvo zanimljivih i kvalitetnih poteza, te su obje ekipe u cijelosti opravdale plasman u završnicu natjecanja. Prvo poluvrijeme bilo je zanimljivo, neizvijesno i napeto, da bi u drugom poluvremenu Ljubuški prebacio u brzinu više i na krilima Katarine Pavlović, koja je postigla nevjerojatnih 15 zgoditaka, došao do zlatne medalje. Konačni rezultat glasio je 31:18. Priznanje za najbolju vratarku turnira pripalo je Alisi Sojki iz Katarine, najboljom igračicom proglašena je Matea Nosić iz Ljubuškog, dok je najbolja realizatorka bila Katarina Pavlović iz Ljubuškog.