RK ”Vitez” – HRK ”Međugorje” 26:21

Oslabljeni neigranjem trojice bitnih igrača rukometaši igrači Viteza u nedjelju su stigli do teške, ali vrlo vrijedne pobjede pred domaćom publikom.

U okviru 26. kola Vitežani su bili bolji od HRK ”Međugorje” i zasluženo slavili rezultatom 26:21. Prvi dio susreta igralo se po principu ‘gol za gol’. Ipak Vitežani na poluvrijeme uspijevaju otići s prednošću od 11:9. I u drugom poluvremenu domaći igrači sve do 55. minute imaju +2, ali tada ubacuju u ‘brzinu više’ i na koncu završavaju utakmicu s +5. Ova pobjeda ostvarena je prvenstveno zbog velike borbenosti i požrtvovnosti u obrani. U utakmici se osjetio izostanak kapetana Nikole Ćate, ali i Slaviše Ćate te Darka Ljubića, koji bi se ponovno ekipi trebali pridružiti početkom ovoga tjedna. Najefikasniji u Vitezu su bili Staničić i Tepić. Naredno kolo Prve lige BiH donosi nam veliki derbi, za koji se u rukometnom klubu trenira cijelu sezonu. Rukometaši Viteza gostuju kod najvećeg rivala, ekipe Travničkog Borca. Ovaj susret igra se u petak, 30. travnja s početkom u 18,30 sati u Školskoj dvorani Turbe.