Reprezentativke BiH poražene od Belgije s 5:0

Ženska nogometna reprezentacija BiH poražena je rezultatom 5:0 protiv Belgije u trećoj utakmici kvalifikacija za EP.

Bh. dame su se sjajno držale prvo poluvrijeme, a mogle su čak i povesti nakon sjajno istrčane kontre mlade Amne Lihić, koja je nažalost, pogodila stativu.

Ubrzo je uslijedila kazna, nakon greške bh. obrane, pa su belgijanke otišle na odmor s prednošću od 1:0, koju su kasnije samo povećavale.Po dva pogotka za Belgiju postigle su Biesmans i Wullaert, a na popis strijelaca se upisala i Demoustier.

Nakon utakmice izbornica Samira Hurem je izjavila: “Prvo poluvrijeme je bilo odlično. Djevojke su igrale onako kako smo tražili od njih. Prvi gol smo primili svojom greškom, jer ovo je ipak mlada ekipa”.

“Kako je vrijeme odmicalo Belgija je pokazala kvalitet. U posljednjih 15 minuta naše igračice su pale fizički, a protivnik je znao to kazniti”, kazala je Hurem, piše Goal.

Bh. reprezentativke kvalifikacije nastavljaju 25. studenog kada će gostovati u Srbiji.

Za BiH su igrale: Envera Hasanbegović, Nikolina Dijaković, Amira Spahić, Marija Aleksić, Amela Fetahović (67. Aida Hadžić), Eldina Ahmić, Milena Nikolić, Alisa Spahić, Zerina Piskić, Amna Lihović (75. Merima Alibašić), Melisa Hasanbegović (81. Tatjana Stanić).