Sport

Pobjeda RK Borac iz Travnika

U okviru XXII. kola Prve lige RS BIH – Skupina Jug, rukometaši travničkog „ Borca „  pobijedili su ekipu RK „ Dobrinjac „ iz Sarajeva rezultatom 26:23, poluvrijeme 13:9. Rukometaši travničkog „ Borca „ u utakmicu su ušli dosta opušteno i nakon vodtsva gostujuće ekipe rezultatom 3:0, zaigrali su ozbiljnije i u obrani i u napadu što je dovelo do preokreta u igru.

Na poluvrijeme se otišlo s prednošću od četiri gola za Travničane. U nastavku drugog poluvremena igrači „ Borca „ nastavili su s agresivnom obranom  i efikasnim napadom i nisu dozvolili igračima gostujuće ekipe da niti jednog trenutka ugroze pobjedu domaćina. U ekipi RK „ Borca „ odličnu partiju pružili su golman Dženan Čauš s 14 obrana i igrači Sanjin Kos s postignutih 8 golova, te Miran Čović i Edin Bosto sa po šest postignutih golova. U narednom, XXIII. kolu Prve lige RS BIH – Skupina Jug,  RK „ Borac „ Travnik gostuje kod ekipe RK „ Turbina  „ iz Jablanice.

Sala OŠ „ Turbe „ u Turbetu, gledatelja 70, suci Drugović Emir i Šahinović Edin, delegat Hurić Esad, zapisničar Mandžuka Mehmed, mjeritelj vremena Zijad Arnautović.

Za RK “ Borac “ Travnik nastupili su: golmani Dženan Čauš ( 14 obrana) i Ahmed Kovač, igrači: Roman Šarić, Čović Miran (6), Kristijan Sučić, Dino Kazazić, Sanjin Kos ( 8 ), Adis Abazović, Benjamin Vrebac(2), Baltić Dino (4), Prošić Ivan, Ganić Bakir, Bosto Edin (6),  trener Davor Kovačević, službeni predstavnik Nihad Lendo.

RK “ Dobrinjac  “ Sarajevo, nastupio je u sastavu: golman Sarvan Adnan (12 obrana ), Čaklica Nedim i Husak Enes, Ahmetspahić Belmin, Mujezinović Adnan, Ridžal Senad, Ruhotina Almir (2), Hasibović Sanjin (2), Mujčić Kenan (2), Mujezinović Damir, Omanović Samin (5), Bajramović Adnan (10), Kadrić Nedim, Marković Mirko, Deljkić Ajdin, Čuhara Adis, trener Deljkić Amir, službeni predstavnik Hasanović Vedran.