Sport

Održan 1. Baščaršija karate kup

U nedjelju 24.02.2019. godine u sportskoj dvorani “Ramiz Salčin” u Sarajevu je održano karate takmičenje pod nazivom “1. Baščaršija kup” .

Tehnički organizator je bio  Karate kluba “Baščaršija” Sarajevo a na turniru je je nastupilo 913 takmičara iz 67 klubova sa područja Bosne i Hercegovine.

Takmičari karate kluba  „MLADOST“ Vitez su osvojili 5 medalja i to dvije  zlatne, jednu srebrenu i dvije bronzane medalje.

Zlatne medalje  su  osvojili Spahić Belmin  i  MahiraDajić u kategoriji borbe, srebrenu medalju je osvojila Majra Trako u kategoriji  borbe dok su se bronzanim medaljama okitili  Luka Šapina i Dominika Maleš  također u kategoriji borbe.

Šef stručnog štaba karate klub“Mladost“ Vitez, Aldin Adilović,  zadovoljan je postignutim rezultatima na ovom turniru na kojem je  nastupala samo takmičarska ekipa pionira  u kategoriji borbe.