Odbojkašice BiH poražene od Srbije na startu Europskog prvenstva

Ženska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Srbije maksimalnim rezultatom 3:0 (25:11, 25:18, 25:14) u debitantskom susretu na Evropskom prvenstvu.Prvi set počeo je u izjednačenoj igri s obje strane, a onda pri rezultatu 3:3 domaće odbojkašice prave seriju od 5:0 i već tada dolaze do sigurne prednosti.Da će bez većih poteškoća osvojiti prvi set bilo je jasno nakon nove serije, ovaj put od 6:0, kada su došle do prednosti od 17:7 i nakon toga mirno privele prvi set kraju. Na kraju je bilo 25:11.

U drugom setu naše igračice su nešto duže držale rezultatski egal, a ključnu razliku Srbija pravi krajem drugog seta kada su s dvije serije od 3:0 napravile razliku i rezultatom 25:18 osvojile drugi set.

U trećem, ispostavit će se i odlučujućem setu, srbijanske odbojkašice od samog početka imale su prednost i na kraju poprilično sigurno došle do pobjede. Najefikasnije na meču su bile sestre Bošković. Tijana je Srbiji donijela 16, a Dajana Bosni i Hercegovini 14 poena.

Naredni susret naše odbojkašice igraju protiv Azerbejdžana za dva dana, a nakon toga nas očekuju dueli protiv Francuske, Belgije i Rusije.

Smotra najboljih evropskih selekcija igrat će se od 18. augusta do 4. septembra, a na njoj je prvi put od svog postojanja zaigrala i naša BiH. Pored Srbije, domaćini takmičenja su Hrvatska, Rumunija i Bugarska.

Podsjetimo, naše odbojkašice su već u junu ove godine osvojile Srebrenu ligu i izborile su plasman u CEV Zlatnu ligu naredne sezone.