Sport

Nogomet: Vitez – Orašje 5:1

Nakon što u jesenskoj sezoni u posljednjih 8 susreta, pod vodstvom novog trenera Marija Ćutuka, nisu osjetili gorčinu poraza osvojivši 18 bodova (5 pobjeda i 3 neodlučna susreta), nogometaši NK Vitez nastavili su uspješan niz i u prvom susretu nastavka prvenstva pobijedivši Orašje s visokih 5:1.

Nakon prvog poluvremena, činilo se da je tom uspješnom nizu došao kraj. Jer, gosti su iz opravdano dosuđenog jedanaesterca u 13 minuti poveli s 1: 0, a domaća momčad u tom dijelu susreta, iako s terenskom inicijativom, nijednom nije ozbiljnije ugrozila gostujućeg golmana. U drugom poluvremenu Vitežani su zaigrali kao preporođeni i goste iz Orašja kući ispratili s pet lijepih golova u mreži. Uz malo više sreće rezultat je mogao biti i uvjerljiviji, dok za povoljniji rezultat gosti iz Orašja nisu imali čak ni polupriliku. Mrežu gostiju načeo je kapetan Lovrinović u 48 minuti, a asistent je bio i u ovom susretu izvrsni i borbeni Pranjković. Od tada Vitežani su zaigrali s puno elana, borbenosti, požrtvovnosti i sve bolje igre, pa su do drugog gola i vodstva stigli već u 53. minuti. Naime, pojačanje zimskog prijelaznog roka, Goran Kušljić, lijepo je prošao lijevom stranom i lijepo servirao za neumoljivog i preciznog Livaju za 2: 1. U 65. minuti domaća je momčad povela s 3 : 1. Lovrinović je s 20 metara s desne strane šutirao po zemlji, nespretno je intervenirao vratar Orašja, a spretan bio centarfor Kušljić. Tri minuta kasnije, u 68. minuti, Badrov je prodirao po lijevoj strani, izborio se za poziciju i majstorskim šutom pogodio je daljnji kut nemoćnog čuvara mreže Orašja. Točku na „i” u 85. minuti snažnim i preciznim šutom stavio je petim golom najbolji igrač susreta Ivan Livaja. Dobro je sudio Mirza Kazlagić iz Cazina, a Vitez je nastupio u sljedećem sastavu: Živković -, Šantić 7,5, Pranjković 8, (od 85. Jurčević -), Imamović 7, Hasanović 7, Lovrinović 8, Jurić 7, Berović – (od 3. Badrov 8), Rezdeušek 7 (od 55. Vidović 7, 5), Kušljić 8, Livaja 8,5.