Sport

NK ROMARI: U srazu s Kiseljakom kadeti uspješni; juniori nastavili dominaciju

Kadeti i juniori NK “Romari” iz Viteza jučer su odigrali utakmice 7. kola Omladinske lige BiH. U goste im je došao jedan od glavnih konkurenata, NK Kiseljak.

Kadeti su prvi izašli na teren. Nakon nekoliko propuštenih prilika domaćina, gosti ih kažnjavaju i dolaze u vodstvo pogotkom Drljepana u 11. minuti susreta. Nakon gola trener Grbavac je reagirao i posložio svoju ekipu, koja je do kraja prvog poluvremena uspjela preokrenuti rezultat pogocima Ferhatovića, Bavrke i Tustonje te mirno otići na odmor.

Početkom drugog poluvremena gosti su imali kazneni udarac, koji u pogodak nije pretvorio Buzuk. Drugo poluvrijeme se igralo na sredini terena, uz nekoliko prilika na obje strane. Tek u samoj završnici utakmice Romari postiže još dva pogotka i rezultat povisuje na 5:1. Omanović je pogadio za 4:1 u 86., a Petrušić u 87. minuti susreta za 5:1.

Juniori su također imali jakog protivnika na drugoj strani. Nakon početnih odmjeravanja snaga i bez prilika igralo se sve do 30. minute, kada Romari dolazi u vodstvo pogotkom Turića iz kaznenog udarca. Ovim rezultatom završilo je prvo poluvrijeme.

Odmah na početku drugog poluvremena Pušić odlično ulazi u prostor i pogađa pored golmana gostiju. Konačan rezultat 3:0 postavlja spretni Jurčević, koji izvrsno koristi smušenost gostujuće obrane. Domaćini su utakmicu odigrali bez velike radilice u sredini terena, Hrgić – Nikolića, kojima su ovom pobjedom zaželjeli brz oporavak.

Narednu utakmicu kadeti i juniori NK Romari igraju u subotu, kada gostuju kod NK Žepče 1919.