Liga prvaka: Rezultati utakmica u skupinama A, B, C i D

Sinoć su, u okviru Lige prvaka, odigrane utakmice trećeg kola u skupinama A, B, C i D.

Skupina A – Malmo srušio Šahtar, remi vodećih

Malmo je golom Rosenberga iz 17. minute Šahtaru nanio treći poraz u ovoj sezoni Lige prvaka. Za poraženu momčad Darijo Srna je odigrao cijelu utakmicu, a Eduardo Da Silva posljednjih 20 minuta. Ukrajinci su imali čak 14 udaraca pored gola, od čega Srna dva, a Dudu jedan.

U drugom susretu ove skupine PSG i Real su u Parizu odigrali bez golova i tako ostali na vrhu s po sedam osvojenih bodova.

Skupina B: Wolfsburg na vrhu, Unitedu samo bod protiv CSKA

Wolfsburg je na krilima Dosta i Krusea u drugom dijelu slomio PSV i slavio s 2:0. Gosti su mogli ublažiti poraz, no Benaglio je sjajno obranio jedanaesterac Locadije.

Njemački klub ostao je usamljen na vrhu skupine budući da su u drugom susretu u Moskvi remizirali CSKA i Manchester United odigravši 1:1.

Rusi su poveli u 15. minuti kada je za njih dosuđen jedaanesterac nakon igranja rukom Martiala. De Gea je uz pomoć vratnice obranio udarac Eremenka s bijele točke, ali nije uspio zaustaviti i odbijanac Doumbije. U 65. minuti Martial se iskupio i donio bod gostima nakon ubačaja Valencije.

Skupina C: Gaitan zabio najbrži gol sezone, Atletico razbio Astanu

Najbrži gol u ovoj sezoni Lige prvaka postigao je Gaitan za vodstvo Benfice kod Galatasaraya. Za pogodak nakon sjajnog prodora trebalu su mu 74 sekunde.Ipak, već do kraja prvog dijela domaći su preokrenuli. Najprije je Selcuk Inan iz jedanaesterca pogodio za izjednačenje, a zatim i Podolski topovskim udarcem za vodstvo.U drugom susretu skupine Atletico je sa 4:0 razbio Astanu. Saul Nigez donio je vodstvo Madriđanima nakon asistencije Carrasca, Martinez je udvostručio vodstvo, a Oliver Torres je zabo treći gol. Konačan rezultat postavio je autogolom Dedečko minutu prije kraja.

Skupina D: City u sudačkoj nadoknadi slomio Sevillu, remi Juventusa i Borussije M.

Manchester City novim preokretom stigao je do druge pobjede ove sezone u Ligi prvaka. Nakon što je u prošlom kolu preokrenuo u Monchengladbachu, sada je preokretom s 2:1 slavio na domaćem terenu protiv Seville, koja je povela u 30. minuti golom Konopljanke. Ramy je nakon fantastičnog prodora i ubačaja Yaye Tourea postigao autogol za izjednačenje rezultata, a pobjedu Cityju donio je De Bruyne pogotkom iskosa s desne strane u prvoj minuti sudačke nadoknade.Juventus i Borussia su odigrali bez golova uz loših 70 minuta Marija Mandžukića za talijansku momčad. Torinski klub je tako i dalje jedini neporažen u skupini koju predvodi sa sedam bodova, jednim više od Cityja.