Sport

Kraljevi osvojili Kup KSB, plasirali se u završnicu Kupa FBiH

Jučer je na Mračaju odigrana finalna utakmica juniorskog Kupa KSB između Metalleghe BSI i viteškog Romarija.

Kraljevi su slavili 2:1 golovima Erdina Milanovića i tako se plasirali u završnicu Kupa na nivou FBiH.

Inače, utakmica je odigrana u odličnoj organizaciji NK Metalleghe BSI bez prisustva publike i uz poštivanje COVID protokola.

Sam meč protekao je u izjednačenoj igri a posebno je odlično bilo drugo poluvrijeme u kojem su obje ekipe pokazale zašto su vjerovatno i najbolje ekipe u svojoj konkurenciji u okviru KSB.

Nijanse su presudile da pehar ostane u Jajcu, a nakon posljednjeg sudijskog zvižduka uslijedilo je veliko slavlje Kraljeva. Pehar i medalje ekipama uručili su čelnici NS KSB.

Utakmica je počela minutom šutnje u pomen na nedavno preminule Ivana Jurinovića, dugogodišnjeg trenera vratara NK Metalleghe BSI, te Adisa Durakovića, nogometnog suca i trenera.

NK Metalleghe BSI – Romari 2:1

(1:1) Jajce- Stadion Mračaj.