Karate klub„Mladost“ Vitez na Ajvatovica kup turniru osvojio 12 medalja

Proteklog vikenda  održan je karate turnir pod nazivom “ 23. Bugojno open- Ajvatovica kup .

Turnir se kao i do sada održao u toku obilježavanja tradicionalnih dana  Ajvatovice.

Sudjelovanje je uzelo 530  takmičara iz 52 karate kluba  i 2 države. Takmičari karate kluba „Mladost“ Vitez su osvojili 4 zlatne , 6 srebrenih i 2 bronzane medalje.

Zlatne medalje su osvojili Adilović Hamza  u kategoriji kate dječaci 8 god , Adilović Hamza u kategoriji kate dječaci 9 god, Sivro Elmedin u kategoriji borbe dječaci 11 god-35kg i Harun Redžić u kategoriji borbe dječaci 12 god -52 kg.

Srebrene medalje su osvojili Adilović Zahra u kategoriji kate djevojčice 8 god, Sebastijan Paradžik u kategoriji kate dječaci 9 god, Plivčić Emrah  u kategoriji borbe dječaci 12 god -37kg, Mangič Adna borbe djevojčice 10 god-34kg, Dominika Maleš borbe djevojčice 13. god  -49 kg i Luka Biletić u kategoriji  borbe kadeti -52kg dok su bronzane medalje osvnojili Daniel Strukar u kategoriji borbe U21 seniori -67kg i Ema Bešić borbe djevojčice 13 god – 49kg.

Šef stručnog štaba karate kluba“Mladost“ Vitez, Aldin Adilović,  je zadovoljan postignutim, a ovo je ujedno bila i posljednja provjera takmičara pred Državno prvenstvo za kadete, juniore i U21 seniore.