Sport

HOKK Vitez s prve pozicije ide u finale A1 lige KS HB

U 5. kolu kvalifikacijske “lige 4” za plasman u Premier ligu BiH seniorski pogon HOKK “Vitez” ostvario je pobjedu nad ekipom HKK “Široki Wwin 2” rezultatom 85-75, te se plasirao u finale ovogodišnje A1 lige KS HB sa prve pozicije. Prva pozicija našim košarkašima donosi prednost domaćeg terena u finalnoj seriji koja se igra na dvije dobivene utakmice.

Suparnik u finalu A1 košarkaške lige KS HB našoj ekipi je KK “Posušje”, a prva utakmica je na rasporedu 16.5. (srijeda) od 19.00 u Gradskoj Sportskoj Dvorani u Vitezu. Da bi se plasirali u finale naši košarkaši morali su preći prepreku zvanu “Široki 2”, što su i uspjeli nakon velike borbe na terenu. Utakmica je počela dobro za naše košarkaše. U 7. minuti rezultat je glasio 19 – 11 za naš tim. Međutim, nakon minute odmora gostujući košarkaši uspjevaju vezati 3 šuta za 3 poena, dok je problem naše ekipe bio šut sa linije slobodnih bacanja (1-8 u prvom periodu). Do kraja četvrtine mladići iz Širokog uspjevaju potpuno okrenuti rezultat, te je na semaforu nakon prve četvrtine rezultat glasio 21 – 22. Drugi period igre bio je uvjerljivo najslabiji u današnjoj utakmici za naš tim. Prije svega lošom obranom našeg sastava, te velikim brojem pogođenih šuteva iza linije za 3 poena košarkaši iz Širokog Brijega na poluvrijeme odlaze u vodstvu od 38-45. Nakon odmora i dogovora u svlačionici na parket je istrčao puno borbeniji Vitez. Pritisak kroz cijeli teren te lagani poeni iz kontranapada doveli su naše košarkaše do prednosti na kraju trećeg perioda igre od 6 poena razlike (62-56). Veliku ulogu u preokretu imala je bučna podrška “tribina” na kojima se večeras skupilo oko 400 gledatelja. U 4. periodu naši košarkaši držali su između 6 i 10 poena prednosti, da bi utakmica završila rezultatom 85-75. Nakon posljednjeg sudačkog zvižduka vidjeli smo veliko slavlje igrača, uprave i trenera zbog plasmana u toliko željeno finale prvenstva A1 košarkaške lige KS HB. Ova pobjeda dijelo je kolektivne igre našeg tima u kome su prednjačili savršeni Željko Palavra (28 poena, 7 skokova, 7 asistencija), fenomenalni osamnaestogodišnjaci Nikola Frljić (15 poena, 5 asistencija) i Ermin Dedić (16 poena), te najatraktivniji igrač utakmice Adi Bambur (17 poena, 9 skokova, 5 osvojenih lopti) koji je svojim blokadama, ali i atraktivnim zakucavanjem oduševio publiku. PRVA FINALNA UTAKMICA IZMEĐU VITEZA I POSUŠJA IGRA SE 16.5. (SRIJEDA) OD 19.00 U GRADSKOJ SPORTSKOJ DVORANI U VITEZU.