Lokalne vijesti, Sport

FM Dejan Marjanović pobjednik 21. Božićnog šahovskog turnira u Zenici

Dejan Marjanović, FIDE majstor iz Viteza, pobjednik je 21. Božićnog šahovskog turnira održanog u Zenici.
Turnir se igrao u šahovskom domu u Zenici, a u povodu Pravoslavnog praznika Božića, u organizaciji SPKD „PROSVJETA“.
Turnir je svečano otvorio Predrag Barašin, direktor turnira.
Dejan je iz devet partija osvojio 7,5 poena. Drugo mjesto zauzeo je IM Goran Trkulja iz Zenice sa 7,0 poena, treći je Muamer Mrnđić iz Sarajeva, takođe sa 7,0 poena, ali sa nešto slabijim dodatnim kriterijima.
Učestvovalo je 62 takmičara među kojima je bio jedan velemajstor (GM), jedan internacionalni majstor (IM), dva FIDE majstora.
Turnir je prijavljen za Rapid rejting listu FIDE.
Nagradni fond bio je 300 KM i podjeljen je za 7 prvoplasiranih takmičara.
Takmičari su bili iz sljedećih gradova: Kakanj, Busovača, Banja Luka, Teslić, Sarajevo, Maglaj, Žepče, Tešanj, Vitez, Kiseljak i Zenica.
Igralo se 9 kola po Švicarskom sustavu i tempom igre od 15 minuta po igraču uz pravila FIDE za ubrzani šah.
Pravdu su dijelili: IA Sejfudin Miskić i NA Belmir Miskić.