Državno prvenstvo kadete, juniore i U21 seniore 2019

Prošlog vikenda 31.08.2019. godine,sedmicu nakon Federalnog prvenstva, održano je Državno prvenstvo za kadete, juniore i U21 seniore.

Prvenstvo je održano u Vogošći,a učešće je uzelo  oko 500 takmičara iz 97 karate klubova sa područja Federacije BiH i Republike Srpske.

Karate klub „Mladost“ Vitez je predstavljalo šest  takmičara koji su osvojili dvije srebrene medalje .Titulu vicešampiona države ponijeli su naš trener Adnan Hurem u kategoriji borbe U21 seniori -67kg  i Sivro Ajdin u kategoriji borbe kadeti -63kg.

Za ulazak u finale kao i za treće mjesto izgubili su Munib Dedović u kategoriji borbe juniori +76kg i Daniel Strukar u kategoriji borbe juniori -68 kg, dok je Varupa Nedžmina u kategoriji borbe juniorke +59kg izgubila za treće mjesto.

Šef stručnog štaba karate kluba“Mladost“ Vitez, Aldin Adilović,  je zadovoljan postignutim rezultatima, vjeruje da će ovi takmičari izboriti i dobar rezultat na nastupima na Balkanskom prvenstvu a također se  nada da će neko od njih otputovati i na Svjetsko prvenstvo koje se ove godine održava u Čileu.