Vijesti iz BiH

6. VIVA Film Festival održat će se online

Ljubitelji filma u četiri dana projekcija na www.vivaba.com imat će mogućnost pogledati vrhunska ostvarenja iz 23 zemlje svijeta.
 
Šesti VIVA Film Festival,ekološkog, religijskog, turističkog i omladinskog dokumentarnog filma održat će se od 16. do 20. rujna 2020. godine.

 U skladu sa epidemiološkim preporukama zbog globalne pandemije korona virusa 6. VIVA Film Festival održat će se online, po uzoru na druge svjetske filmske festivale.


U zvaničnu selekciju 6. VIVA Film Festivala, odabrano je 30 filmova iz tri oblasti: religija, ekologija i turizam iz 23 zemlje svijeta.


U srijedu 16. septembra bit će emitirani turistički filmovi, u četvrtak 17. septembra filmovi iz kategorije ekologija, a petak 18. rujna rezerviran je za filmove sa religijskom tematikom.


Kategorija bh. omladinski film na rasporedu je četvrtog dana Festivala, u subotu 19. rujna.


Ove godine je revijalnog karaktera i premijerno će biti prikazano 7 filmova mladih bosanskohercegovačkih autora.


Stručni žiri će odabrati po tri najbolja filma iz svake kategorije i ”Grand prix” Festivala, a rezultati glasanja bit će poznati u subotu 19. rujna.

 Imena nagrađenih autora i filmova bit će objavljena na www.vivaba.com i facebook stranici Vivafilmfest. 
 
Online projekcije filmova održavat će se svakodnevno u tri termina, kako bi bile dostupne autorima iz različitih vremenskih zona, i to počev od 12.00 h, 20.00 h i 01.00 iza ponoći, a moguće je i odložno gledanje filmova na www.vivaba.com.

PROGRAM 6. VIVA FILM FESTIVAL
16.09.2020.-20.09.2020.

Online početak emitovanja od 12.00 h, 20.00 h i 01.00 h
Online beginning of film screenings 12.00 p.m, 8.00 p.m and 1.00 a.m
 
Uživo i odloženo gledanje na: 
www.vivaba.com
Live stream and On demand at:  www.vivaba.com

16.09.2020. SRIJEDA    /   09/16/2020. WEDNESDAY             
Kategorija turistički film / Touristic Movies Category
 

  • Putevima Japana / The Roads of Japan – JAPAN, Lucas Rue  45.00 min
  • Plutana maska / The Cork Mask – PORTUGAL,  Tiago Cerveira 15.00 min
  • Gubim te / Losin ‘ you – MALTA, Aleksa Ristović     20.00 min
  • Zastava / Bandera – MEXICO,  Mario Orozco    11.00 min
  • Avantura mirisa  / Adventure of Fragrance – TURKEY,  Sahin Yigit    40.00 min
  • Ojagh / Ojagh – IRAN,  Ali Bolandnazar     20.00 min
  • Loo – Loo – Loo – Loo  SERBIA,  Predrag Todorović        22.00 min
  • Sjeverno oko Novog Zelanda / North eye land of New Zealand – FRANCE,  Candie et Jean – Emmanuel     04.32 min
  • Posjetite Južnu Štajersku / Come to Southern Styria – AUSTRIA, Christian Taferner     03.32 min
  • El salto / El salto – ARGENTINA,  Melisa Giordano and Hernan Rimoldi    15.00 min

 
17.09.2020. ČETVRTAK   /   09/17/2020. THURSDAY
Kategorija ekološki film / Environmental Movies Category
 

  • Dio čopora / Part of the Pack – SOUTH AFRICA,  Emily Cross     09.00 min
  • Slatki otrov / Sweet Poison – BRAZIL,  Waleska Santiago      16.00 min.
  • Tri dana do slobode / Three days to freedom – SERBIA,  Milica Alavanja     14.42 min
  • Malkata / Malcata – The Tale of a Lonley Mountain Range – PORTUGAL,  Miguel Cortes Costa & Ricardo Guerreiro      40.16 min
  • Imaju li nosorozi budućnost? / Do Rhinos Have a Future? – KENYA,  Hetal ”Teeku” Patel    30.00 min
  • Zmije Coatian / Snakes Coatian – MEXICO,  Luis Enrique Cruz Trujillo         11.42 min
  • Kostoberine, brade vjetrova / Lammergeier, the wind’s beards – SPAIN,   Manu Mateo 08.30 min
  • Umiranje / Dying – BOSNIA AND HERZEGOVINA,  Zerina Oručević         02.33 min
  • Ka Mano Moana  –  NETHERLANDS,  Lotte Twaalfhoven        06.20 min
  • Uzaludni napor / The Wasted Effort – TURKEY,  Muhammed Bozbey       05.00 min
     

18.09.2020. PETAK /    09/18/2020. FRIDAY
Kategorija religijski film / Religious Movies Category

 

  • Šaptači / Susurrs – UNITED KINGDOM,  Weronika Frycz     19.51 min
  • Poput tebe / Like yourself  – ITALY,  Simone Pizzi        39.12 min.
  • Grančice i kistovi / Branches And Brushes – IRAN,  Komeil Sohelli    11.00 min
  • Noqte –  RUSSIA,   Emir Valinezhad        45.00 min
  • Amazonija, sveta brda / Amazonia La Loma Santa – BOLIVIA,  Lia Beltrami        30.00 min
  • Otac Arsenije / Father Arsenije – SERBIA,  Svetlana Cemin            41.27 min
  • Osmildo – BRAZIL,  Pedro Daldegan              15.00 min
  • (M)adam: Revidirano Adamovo rebro / (M)adam: Adam’s Rib Reframed – USA,  Lizzie Berne DeGear And Martha Mapes          06.44 min
  • Sijači duše / Sowers Of The Soul – POLAND,  Malgorzata Szyszka         19.50 min
  • Duhovna poruka Sualkuchiia / Sualkuchir Baat Bhaona – INDIA,  Anupam Baishya   17.20 min


                        19.09.2020. SUBOTA /    09/19/2020. SATURDAY
                 Kategorija omladinski film / BiH Youth Movies Category
 
Prozor u budućnost /A Wiev To Future – VISOKO,  Enida Ismić   10.06 min

  • Prazan džep / Empty Pocket – KREŠEVO,   Karlo Miličević    09.27 min
  • Ne budi kukavica / Don’t be A Coward – ORAŠJE,  Inis Žikić    03.00 min
  • Maskenbal / Masquerade – SARAJEVO,  Emma Tuzlić       04.00 min
  • Ketakanjonci / Ketakanjonci – VIŠEGRAD,  Miroslav Miki Tanasković     11.09 min
  • Dobra vremena / Good Times – BOSANSKI PETROVAC,  Ivana Grbić    04.20 min

Brzina laži / The Speed Of Lies – VISOKO, Rijad Iširlija      06.58 min

Previous ArticleNext Article

Send this to a friend