30 medalja za karate klub „MLADOST“ Vitez na V kolu kantonalne karate lige u Turbetu

U  nedjelju 17.11.2019. godine , održano je peto kolo kantonalne karate lige KSB za 2019 godinu. Turnir je održan u organizaciji karate kluba „Vezir“ Travnik, a sudjelovanje je uzelo preko 370 takmičara iz 17 klubova u 483 kategorije.

Takmičari karate kluba „Mladost“ Vitez  su osvojili 30 medalja  i to 10 zlatnih, 8 srebrnih i 12 bronzanih medalja, te u ukupnom poretku zauzeli visoko treće mjesto sa osvojenih 46 bodova.

Zlatne medalje osvojili su Adilović Hamza i NedžminaVarupa u katama, Belmin Spahić, Luka Šapina, Ajdin Sivro, NedžminaVarupa, Ema Bešić, Azra Subašić, Emina Spahić i ženska kadetska i juniorska ekipa u borbama.

Srebrene medalje su osvojili Hana Smajlović i Semin Hidić u katama, Husein Selava, Harun Redžić, Muhamed Čičak, Hana Smajlović,Armina Smajić i djevojčice ekipno u borbama.

Bronzanim medaljama okitili Luka Biletić, Danijel Strukar, Muhamed Čičak i Ferid Selava u katama,Emin Hidić, Ema Bešić,Edna Jusufbašić, Dominika Maleš, Tea Pavlović, Hurem  Berina, Ajna Sivro i Elmedin Sivro u borbama.

Šef stručnog štaba, Aldin Adilović, zadovoljan je postignutim rezultatima  i plasmanom koje njegovi takmičari ostvaruju na svakom nastupu na kojem se pojave.