11 medalja za KK Mladost na Federalnom prvenstvu

U nedjelju 08.03.2020 godine , u Gradskoj areni „Husein Smajlović“ u Zenici  je održano 15. Federalno prvenstvo za djecu na kojem je učešće uzelo preko 750 takmičara iz 77 karate klubova sa područja Federacije BiH.

Takmičari karate kluba „MLADOST“ Vitez su osvojili jedanaest  medalja i to dvije zlatne, tri srebrene i šets bronzanih te se u ukupnom plasmanu plasilari na visoku šestu poziciju.

Zlatnu medalju su osvojili Belmin Spahić u kategoriji borbe dječaci 10 godina  +50kg i Husein Selava u kategoriji borbe dječaci 10 god -50kg.

Srebrene medalje su osvojili Luka Biletić u kategoriji borbe dječaci 13 god -45kg, Rijad Bektaš u kategoriji dječaci 2006.godište -55kg i Ema Bešić u kategoriji borbe djevojčice 12 god -40 kg, dok su se bronzanim medaljama okitili Dominika Maleš borbe djevojčice 12 god.-45kg,Muhamed Žigonja borbe dječaci 12 god.-42 kg, Emin Hidić borbe dječaci 11 god +50kg, Harun Redžić dječaci 11 god -50kg, Elmedin Sivro borbe dječaci 10 god -30kg i Semin Hidić u katama.

Bio je ovo odličan test pred prvenstva koja slijede, Državno i Balkansko prvenstvo, a naši takmičari su već počeli  sa dodatnim treninzima i pripremama.

Šef stručnog štaba karate klub“Mladost“ Vitez, Aldin Adilović,  je zadovoljan postignutim rezultatima  te svim osvajačima medalja na Federalnom Prvenstvu upućuje iskrene čestitke.