Vitežani izgubili od Krupe rezultatom 0 – 3

Nogometaši Krupe svladali su Vitez sa 3:0 u susretu 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Krupa je od samog početka krenula žestoko prema golu gostiju i takva ofanzivna igra im se isplatila već u 16. minuti susreta. Ljubenović je završio sjajnu akciju domaćeg tima pogotkom za 1:0. Nije tim Slobodana Starčevića stao ni nakon postignutog gola. Nastavili su s napadima, a mreža gostiju se ponovo zatresla u 33. minuti. Ovog puta je pogodio Barić za prednost od 2:0 nakon prvih 45 minuta ovog duela.

Nastavak donosi nešto mirninu utakmicu. Domaći su Vitezu prepustili sredinu terena, a terensku inicijativu izabranici Branka Karačića jednostavno nisu znali pretvoriti u gol koji bi ih vratio u susret. Krupa je s druge strane čekala šansu za gol iz kontri piše Sportsport.ba. Mirno su zaustavljali sve napade gostiju iz Viteza i na kraju su uspjeli da u prvoj minuti nadoknade dođu do trećeg gola. Grešku odbrane je iskoristio Dabić koji pogađa za konačnih 3:0.

Stadion u Krupi na Vrbasu. Gledatelja: 300. Sudija: Elvis Mujić (Banovići), žuti kartoni: Peko, Vuković (Vitez).

FK KRUPA: Fejzić, Jašarević, Ljubenović (od 57. Savić), Dujaković, Milutinović, Vukotić, Nikodijević, Aleksić, Milanović, Fajić (od 63. minuta Koljić), Barić.

NK VITEZ: Ćutahija, Stanić, Tipurić, Novak, Peko, Zukić, Karić, Brekalo, Đerić (od 62. Đerić), Vuković, Šantić.