Kakanj u završnici izjednačio u pobjedama: Sjajni Kakanjci slavili sa košem razlike nad Igokeom

U sportskoj dvorani u Kaknju sinoć  je odigrana druga utakmica finalne serije play offa za prvaka Bosne i Hercegovine u kojoj su košarkaši Kaknja slavili nad Igokeom rezultatom 62:61.

Domaći košarkaši koji su napravili pravu senzaciju u prvenstvu i došli u finalnu seriju play offa za prvaka Bosne i Hercegovine i nakon prve utakmice u Laktašima uspjeli su večeras pružiti pravi otpor ekipi Igokee. U prvoj četvrtinu su držali rezultatsku prednost, iako je bilo dosta preokreta na parketu, na pauzu su otišli sa vodstvom od četiri poena (20:16). U drugoj četvrtini se igralo koš za koš do 12 poena na obje strane pa se na pauzu otišlo sa rezultatom 32:18.

U trećoj četvrtini i domaći košarkaši, ali i gosti su pokazali kvalitetnu igru, a više koševa postili su gosti koji su bili uspješniji ispod koša nego na trojkama, ali su uspjeli stići prednost Kaknja i na pauzu otići sa jednim poenom prednosti (46:47).

Posljednja četvrtina donijela je dosta uzbuđenja za publiku u sportskoj dvorani u Kaknju koji su navijali od početka susreta pa do posljednjeg sudijskog zvižduka. Merdanović i Maksimović su u prvim minutama donijeli prednost ekipi Kaknja, ali je ubrzo to kaznio Albijanić sa četiri koša u nizu. Do kraja susreta Kakanj je koševima Boljkovca i Palavre došao na jedan koš zaostatka, ali sa sudijskim zviždukom na semaforu je stajalo 62:61.

(izvor:klik.ba)